Crete Voice
Μπάσκετ

Euroleague Ολυμπιακός-Βιλερμπάν 80-64:Ο Ολυμπιακός αγχώθηκε στο 3ο δεκάλεπτο αλλά «καθάρισε» και επανήλθε στις νίκες

Ένα σερί 18-0 από το εις βάρος του 59-61, ήταν αρκετό για τον Ολυμπιακό, προκειμένου να «καθαρίσει» στο τελευταίο πεντάλεπτο την αναμέτρηση με τη Βιλερμπάν στο ΣΕΦ

και να κρατήσει τους «ερυθρόλευκους» στην έκτη θέση της βαθμολογίας (με ρεκόρ 19-12), που οδηγεί απευθείας στα πλέι οφ της Euroleague.

Οι Πειραιώτες επικράτησαν με 80-64 των Γάλλων, για την 31η αγωνιστική, υποχρεώνοντας τους φιλοξενούμενους στην 24η ήττα τους.

Τα δεκάλεπτα: 20-12, 43-35, 54-55, 80-64